مراقبت های بهداشتی و پزشکی بعد از نصب پیرسینگ

فروشگاه اینترنتی کافه سیلور (نقره) نوشت

 

عوارض پیرسینگ بینی چیست؟

سوراخ کردن بینی می‌تواند با خطرها و آسیب‌هایی همراه باشد. بینی شما در محلی قرار دارد که پزشکان آن را مثلث خطر می‌نامند. فضایی بین ابروها و لب بالایی شما. سیاهرگ‌های موجود در این منطقه به حفره‌ی سینوس شما می‌رسند. هر گونه فرایندی که در این محل انجام شود می‌تواند عفونت‌های جدی را ایجاد کند. عوارض پیرسینگ بینی برای شما ایجاد کند عبارت‌اند از:

 • عفونت: باکتری‌هایی که در این محل زندگی می‌کنند، می‌توانند ایجاد عفونت کنند. همچنین در صورتی‌که اپراتور شرایط استریل را رعایت نکند، یا اگر در جایی غیربهداشتی پیرسنگ را انجام دهید، ممکن است به بیماری‌هایی همچون HIV، هپاتیت ب و سی دچار شوید.
 • خونریزی: هر سوراخ کردنی با خونریزی همراه است. پیرسینگ سپتوم ممکن است نسبت به باقی فرایندها بیشتر خونریزی کند. همچنین احتمال تشکیل هماتوم (یک بخش برجسته‌ی پر از خون) و عفونی‌شدن آن هم وجود دارد.
 • حساسیت به پیرسینگ: ممکن است به فلزی که در سوراخ بینی شما قرار می‌گیرد حساسیت نشان دهید.
 • آسیب عصبی: آسیب به عصب می‌تواند باعث بی‌حسی و درد شود.
 • اسکار پوستی: ممکن است زخم کلوئید، که نوعی گوشت اضافه است تشکیل‌شود. این مسئله در اثر تقسیم زیاد سلول برای بهبودی بافت ایجاد می‌شود.

 پیرسینگ بینی

عکس عفونت پیرسینگ بینی

گفتیم که بر روی پوست شما و درون بینی شما باکتری‌ها و میکروب‌هایی زندگی می‌کنند که ممکن است برای شما ایجاد عفونت کنند. اگر این عفونت برای شما ایجاد شود، ممکن است که مسائل و عوارض بدتری را نیز برای شما به وجود بیاورد. بنابراین باید عفونت پیرسینگ بینی را به خوبی بشناسید و با علائم آن آشنا شوید. برای اینکه راحت‌تر بتوانید عفونت پیرسینگ بینی را تشخیص دهید، برای شما تصویر آن را آماده کرده‌ایم. از این بابت می‌توانید با شناخت قیافه‌ی عفونت پیرسینگ بینی برای درمان آن سریعا اقدام کنید. همچنین رعایت مراقبت‌های بعد از انجام پیرسینگ بینی می‌تواند در پشیگیری از ابتلا به این مشکل موثر باشد.

گاهی ممکن است که پیرسینگ بینی شما عفونت کند. در این صورت می‌تواند تظاهرات پوستی را ایجاد کند که در این تصویر می‌توانید آنها را مشاهده کنید.

درمان عفونت پیرسینگ بینی چگونه انجام می شود؟

گفتیم که یکی از عوارض پیرسینگ بینی این است که دچار عفونت شوید. اگر بینی شما عفونت کند، علائم آن را مشاهده خواهید کرد. با دیدن قرمزی، ورم، درد و ترشحات چرکی می‌توانید متوجه تغییر در محل پیرسینگ بینی خود شوید. اگر تنها مشکل شما این باشد که در بینی شما تظاهراتی مانند درد و قرمزی باشد، معمولا با بیرون آوردن پیرسینگ بینی، می‌توان برای درمان آن اقدام کرد.

اگر تب و لرز و حتی تهوع داشته‌باشید، برای درمان آن باید به مراکز پزشکی مراجعه کنید. در غیر این‌صورت ممکن است که مشکلات بسیار جدی‌تری برای شما ایجاد شود. درمان خانگی عفونت پیرسینگ بینی برای کسی که علائم را شدید و جدی تجربه می‌کند اشتباه است. زیرا ممکن است عوارض و عواقب بدتری را برای شما ایجاد کند.

یکی از شایع‌ترین انواع پیرسینگ بینی، پیرسینگ پره‌ی بینی است.

پیرسینگ بینی

محل های مختلف پیرسینگ بینی کجاست؟

بینی را می‌توان از محل‌های مختلفی سوراخ کرد و به آن زیور آویخت. این محل‌ها عبارت‌اند از:

 

با توجه به تحقیقات فروشگاه آنلاین نقره کافه سیلور مراقبت های بعد از پیرسینگ چیست؟

از آنجایی که بینی یکی از اعضای مهم صورت است و در ظاهر هم نقش بسیار پررنگی دارد، باید مراقبت‌های بعد از سوراخ کردن بینی را با دقت انجام دهید. هر گونه زیورآلاتی که برای بینی استفاده شود، نسبت به سایر اعضای صورت سریع‌تر دیده می‌شود. بهتر است با رعایت نکات زیر، از پیرس بینی خود به خوبی مراقبت کنید:

 • محل سوراخ شده دو تا سه بار در روز حمام آب نمک کنید. یک پنبه را آغشته به آب‌نمک کنید و ۳ تا ۵ دقیقه روی محل زخم بگذارید. در مورد پیرسینگ پره‌ی بینی، بینی خود را کامل در آب نمک قرار دهید.
 • نگذارید محل سوراخ خالی باقی بماند. بافت‌های محل سوراخ‌شده به سرعت بهبود پیدا می‌کنند. در صورتی‌که آن را خالی بگذارید، سوراخ بسته می‌شود. در صورتی‌که سوراخ بسته شد، جواهر را به زور وارد سوراخ نکنید. به مرکز پیرسینگ مراجعه کنید و مجددا بینی را سوراخ کنید.
 • با زیور آویخته‌شده در محل سوراخ بازی نکنید.این کار باعث آسیب به بافت شده و اسکار، گوشت اضافه و زخم به جای بگذارد. غضروف مستعد آسیب‌دیدن است. پس به بینی فشار نیاورید. سعی کنید روی محلی که پیرسینگ دارید نخوابید تا به آن فشار اضافی وارد نشود.
 • نوع زیوری که برای دوره‌ی بهبودی استفاده می‌کنید بسیار مهم است. مثلا می‌توان از میخ و یا حلقه استفاده کرد. اما حلقه ممکن است سبب بهبودی با انحنا شود. توصیه می‌شود از آویزهای بدون انحنا و صاف استفاده کنید.
 • مراقب علائم خطر باشید. متاسفانه بینی میزبان بسیاری از میکروب‌هاست. بسیاری از میکروب‌های موجود در بینی می‌توانند سبب ایجاد عفونت در محل سوراخ بینی شوند. به محض دیدن علائم عفونت به پزشک مراجعه کنید.
 • آرایش نکنید. هیچ ماده‌ی خارجی دیگری نباید محل پیرسینگ شما را لمس کند. اگر مجبور به استفاده از برخی کرم‌ها هستید، آنها را تا جایی که می‌توانید دور از محل سوراخ قرار دهید.

بعد از پیرسینگ بینی به‌خوبی از محل زخم مراقبت کنید تا عفونت نکند.

پیرسینگ بینی

 

سوالات متداول شما

تا اینجای مطلب مسائل مهم در مورد پیرسینگ بینی را بررسی کردیم. در ادامه مطلب سعی کردیم به سؤالات پرتکرار شما پاسخ دهیم.

آیا پیرسینگ نقره بینی درد دارد؟

بله؛ اما در آن قابل تحمل است. اگر گوش و یا ناف خود را سوراخ کرده‌باشید، در مقایسه با آنان، درد سوراخ کردن بینی اندکی بیشتر است.

آیا پیرسینگ بینی دخترانه است؟

پیرسینگ بینی هر دو نوع دخترانه و پسرانه است و امروزه در بیشتر جوامع هر دو گروه را با پیرس بینی می‌بینیم.

چه مدت طول می کشد تا پیرسینگ بینی بهبود پیدا کند؟

برای پیرسینگ پره‌ی بینی، معمولاً چهار الی شش ماه طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود پیدا کند. پیرسینگ سپتوم شش تا هشت هفته بعد بهبود می‌یابد. پیرسینگ راینو حدود نه ماه برای بهبودی زمان می‌خواهد و نازلنگ شش ماه. پیرسینگ پل معمولاً هشت تا دوازده هفته لازم دارد.

قیمت پیرسینگ بینی چقدر است؟

هزینه پیرسینگ بینی متغیر است اما بین پنجاه تا صد هزار تومان در نوسان است. البته این هزینه قیمت زیورآلاتی که می‌خواهید استفاده کنید را شامل نمی‌شود.

آیا پیرسینگ بینی تأثیری بر جراحی بینی دارد؟

خیر؛ پیرسینگ بینی تأثیری بر جراحی بینی ندارد. شما می‌توانید مستقل از پیرسینگ، کاندید خوبی برای جراحی زیبایی بینی باشید. هرچند ممکن است جراحی بینی محل پیرسینگ را تغییر دهد و آن را جابه‌جا کند. بعد از جراحی بینی حدود شش ماه صبر کنید و سپس اقدام به پیرسینگ کنید.

بهترین جنس برای پیرسینگ بینی چیست؟

جنس زیورآلاتی که برای پیرسینگ انتخاب می‌کنید مهم است. باید چیزی را انتخاب کنید که به آن حساسیت نداشته‌باشید. بهترین جنس‌ها برای پیرس بینی عبارت‌اند از:
طلای ۱۴ یا ۱۸ عیار، استیل فاقد نیکل، آلیاژ پلاتین فاقد نیکل، تیتانیوم، نیوبیوم

 

پیرسینگ بینی

 

لازم به توضیح است که مراقبهای پزشکی پیرسینگ نقره و طلا مانن هم میباشد.

 

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دکتر

پیرسینگ بینی ازجمله مدهای زیبایی است که هنوز همخوانی کامل را با فرهنگ ما ندارد. اگر تا به حال بینی‌تان را سوراخ نکرده‌اید، بهتر است اول پیرسینگ موقت را امتحان کنید و اگر مطمئن بودید، به سراغ پیرسینگ دائم بروید.

اگر قصد انجام پیرسینگ را دارید ابتدا به‌خوبی در مورد آن تحقیق کنید. مرکز پیرسینگ بسیار مهم است. باید ممطئن باشید فضای بهداشتی برای این کار در نظر گرفته شده‌است و از ابزارهای استریل استفاده می‌شود. مهارت تکنسین هم تأثیر زیادی در نتیجه نهایی پیرسینگ دارد. همچنین قبل از انجام پیرسینگ می‌توانید با پزشک عمومی مشورت کنید تا مطئمن شوید تمام جوانب این کار را سنجیده باشید.

 

 

مراقبت های بعد از پیرسینگ بینی

رعایت یک سری موارد تا زمان طی شدن دروه ترمیم می باشد برخی از این مراقبت ها عبارتند از

 •  شست و شوی دست ها قبل از تماس با پیرسینگ
 •  تمیز کردن بینی با گاز استریل آغشته به محلول سالین و حتما با پارچه نخی محل را خشک کنید .
 •  از تماس آب آلوده به بینی تا زمان بهبودی کامل باید خودداری کنید و حتما از رفتن به استخر و یا رودخانه خودداری شود .
 •  از کرم های آنتی باکتریال در ناحیه استفاده نشود .
 •  از حرکت دادن زیور آلات گذاشته شده تا زمان بهبودی کامل خودداری شود .
 • هنگام خوابیدن از بالشت و ملحفه نخی و کاملا تمیز استفاده کنید .
 • پیرسینگ بینی

 و حتما توجه داشته باشید ، هرگونه  علائمی از قبیل تب ، التهاب ، تشدید درد و یا سفت شدن نواحی اطراف پیرسینگ می تواند نشانه عفونت باشد .

 

مراقبت های بعد از پیرسینگ بینی

عوارض پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی عملی خطرناک تر می باشد و احتمال عفونت و عوارض پس از آن زیاد است به همین خاطر  پیرسینگ کردن بینی بسیار حساس بوده و مهارت و تخصص بیشتری نیاز دارد و با کوچک ترین اشتباه ممکن است عوارض جبران ناپذیری را به جای بگذارد در کل می توان عوارض پیرسینگ بینی را در موارد زیر خلاصه کرد :

 • کاهش حس بویایی
 • عفونت ویروسی یا باکتریایی
 • عفونت غضروف بینی
 • حساسیت یا آلرژی به حلقه یا گل میخ زینتی
 • هماتوم سپتوم همراه با مشکلات تنفسی
 • پس زدن حلقه یا شی خارجی
 • خونریزی و آسیب به بافت بینی
 • ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه
 • نکروز یا سیاه شدن پوست بینی پس از پیرسینگ
 • سرطان پوست در موارد نادر

 

پیرسینگ بینی

blog.comments.leaveyourcomment
blog.comments.onlyregisteredusersleavecomments