روشهای خرید شمش نقره در بازار

امیر جوکار مشاور سرمایه گذاری:شمش نقره محصولی به شکل میله یا صفحات فلزی است که از نقره با عیار حداقل 99.5% و 99.9% خالص تولید می‌شود. این کالای گرانبها به عنوان دارایی توسط دولت‌ها، بانک‌های مرکزی، سرمایه‌گذاران خصوصی، کلکسیونرها و ... ذخیره و نگهداری می‌شود.

مشورت با یک مشاور مالی قبل از خرید شمش نقره!

مهم نیست که یک مشاور مالی تا حالا یک شمش نقره دستش گرفته باشه یا نه. مشاور مالی با عدد و پیش‌بینی بازار‌های مالی سر و کار داره و می‌تونه بهترین پیشنهاد رو در مورد خرید نقره به شما بده. پس در انتخاب نقره، با مشاوره مالی خودتون هماهنگ باشید.

خرید و فروش شمش‌ نقره به بهترین قیمت

قبل از اینکه قصد فروش نقره رو داشته باشید، منتظر باشید تا قیمت نقره توی بازار افزایش پیدا کنه. توجه که سرمایه‌گذاری در نقره با اینکه پرسود هست، اما کمی بی‌ثبات هم هست. بخصوص وقتی که شما بخواهید اون را با طلا و سایر فلزات گرانبها مقایسه کنید و به نگرانی خودتون اضافه کنید. پس اجازه بدید قیمت نقره به اوج برسه. همین خواست ارزون بشه، شما خودتون متوجه می‌شید که اون نقطه، نقطه اوج بوده. پس همین جاست که باید نقره‌تون رو به فروش برسونید. اما به یاد داشته باشید که اگه نتونستید بفروشید و دیدید که قیمت نقره در حال سقوط هست، شمس‌های نقره‌تون رو نگه دارید. چون که زمان خوبی برای فروش نیست.

این مقاله راهنمایی برای شناختن شمش نقره، بازار شمش نقره و تکنیک‌های خرید آن است. برای ساخت شمش نقره از نقره خام استفاده می شود. نقره خام به دانه‌ها یا گلوله‌های نقره‌ای تقریبا خالصی اطلاق می‌شود که از آن‌ها، در ساختن زیورآلات و جواهرات استفاده می‌کنند. این شکل از نقره خام به دلیل کاربری آسان و انعطاف پذیری بالا در شکل دهی و ساخت جواهرات، بسیار رایج است.

 

نقره خام چیست؟

مهمترین ویژگی های برجسته نقره نظیر درخشندگی بسیار زیاد سفید رنگ، چکش خواری مطلوب، شکل پذیری و همچنین استقامت آن باعث شده است که این فلز زیبا، یکی از بهترین فلزات برای ساخت زیورآلات و ظروف و... محسوب شود. اما تولید نقره به شکل دانه‌ها یا گلوله‌های ریز از گذشته تا کنون برای جواهرسازی و تزئین و .. بسیار مهم است. با استفاده از نقره خام طرح ها و مدل‌های خاصی از جواهرات در بافت‌های مختلف و زیبا و شگفت انگیز قابلیت طراحی دارند.

نقره خام به اسامی دیگری نظیر گرانول نقره، نقره پنبه، ساچمه نقره، نقره گوارسه و ... معروف است. این محصول در واقع به شکل دانه‌ها یا گلوله های نقره ای هستند که معمولاً در اندازه های مختلفی در ذرات بسیار ریز و درشت در حد دانه‌های گندم قطر دارند. گرانول نقره در طی فرآیند ریخته گری نقره با ریختن فلز نقره مذاب در آب سرد تشکیل می‌شود. این عمل باعث می‌شود که فلز نقره به شکل گلوله‌های نقره‌ای کوچک تبدیل شود که از آب متراکم شده و جامد می‌شوند. تولید کنندگان این محصول از تکنیک‌ها و روش‌های مختلف پیشرفته برای بدست آوردن نقره پنبه با اندازه های معین استفاده می‌کنند اما معمولا نتایج به دست آمده یکسان است. در آوردن فلز نقره به شکل گرانول تکنیکی است که آن را برای ساخت انواع جواهرات و زیورآلات نقره بسیار کاربردی و انعطاف پذیر می‌سازد. به این ترتیب یک راه بسیار موثر برای افزودن بافت نقره ای به طرح ها و مدل های مورد نظر هنرمندان است. تکنیک دانه بندی فلز نقره یک روش باستانی است. یافته‌های حفاری های باستان شناسی جواهرات و سایر اشیاء تزئین شده با این شکل از دانه بندی نقره، کشف شده است که قدمت آنها به 5000 سال پیش می‌رسد.

نقره خام به شکل گرانول یا نقره پنبه، از جمله عناصر تزئینی بسیار رایج در طراحی جواهرات و زیورآلات هستند. شما می توانید آنها را روی هر نوعی از جواهرات فلزی لحیم کنید. نقره خام معمولاً 0.999 درصد خالص است و در کیسه‌های مهر و موم شده ارائه می‌شود که تضمین می‌کند شما گرانول‌های یکسان و به یک اندازه را خواهید داشت. معمولا برروی این کیسه‌ها برچسبی وجود دارد که نشان دهنده اصالت، خلوص و وزن های مختلف نقره خام است که در بازار عرضه می‌شود.

شمش نقره 100

شمش نقره چیست؟

کلمه شمش در واقع فلزات خالص مانند طلا و نقره را توصیف می‌کند. برای این که یک محصول به عنوان شمش نقره در بازار به رسمیت شناخته شود باید حداقل 5/99 درصد خلوص داشته باشد. کلمه شمش از یک کلمه فرانسوی آنگلو نورمن "bouillon" به معنای خانه ذوب، گرفته شده است که منعکس کننده فرآیند ذوب کردن سنگ نقره برای ساخت سکه یا میله نقره، شمش نقره یا ساچمه نقره و ... کاملا خالص است.

شمش نقره معمولا به شکل میله یا سکه یا مخروطی شکل تولید یا ضرب می‌شود. هدف اصلی تولید شمش نقره، به عنوان پایه‌ای برای تجارت و سرمایه‌گذاری در بازار جهانی است. به این معنی که تولید نقره به صورت شمش، ارزش سرمایه‌گذاری و تجارت را دارد. از طرفی نگهداری شمش نقره به صورت فیزیکی ناشی از ارزش کلکسیونی آن است و به عنوان یک دارایی گرانبها توسط دولت‌ها، بانک‌های مرکزی و ... ذخیره و نگهداری می‌شود. تفاوت اصلی شمش نقره با سایر محصولات نقره‌ای مانند ساچمه نقره، سکه‌ها و جواهرات و.. در فلزی نیست که از آن ساخته شده‌اند، بلکه در رویکردهای سرمایه‌گذاری متفاوتی است که ارائه می‌دهند.

شمش نقره 1 کیلویی

بازار شمش نقره

بازار شمش نقره بسیار بزرگ است یعنی عمدتاً یک بازار فرابورس است که 24 ساعت شبانه روز باز است. حجم تجارت در بازار شمش زیاد است زیرا شامل اکثریت قریب به اتفاق قیمت‌های معاملاتی شمش در طول یک روز معین می شود. اکثر تراکنش ها به صورت الکترونیکی یا تلفنی انجام می‌شود. بازارهای شمش مختلفی در سراسر جهان وجود دارد، از جمله در لندن، نیویورک، توکیو و زوریخ.

شمش نقره یک طبقه از دارایی‌های پایدار محسوب می‌شود که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است و به راحتی قابل معامله هستند. این محصول ارزشمند که به صورت فیزیکی به سادگی قابلیت دسترسی و نگهداری، شمارش و حمل و نقل را دارد نسبت به دیگر محصولات نقره خریداران و سرمایه‌گذاران بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند. شمش نقره به عنوان سرمایه‌گذاری امن اغلب در بانک‌های مرکزی توسط سرمایه‌گذاران نهادی برای محافظت در برابر شرایط بحرانی اقتصادی، سیاسی مانند تورم، رکود و جنگ و هرگونه بی‌ثباتی که می‌تواند منجر به درگیری شود، ذخیره، نگهداری و استفاده می‌شود.

شمش نقره 105

فروش عمده انواع شمش نقره

شمش نقره و شمش سکه در طیف وسیعی از اندازه‌ها برای خرید در دسترس هستند. میله‌های نقره‌ای، از میله‌های 5 گرمی، 10 گرمی و 20 گرمی، 100 گرمی تا هزار اونسی در بازار عرضه می‌شود. اصطلاح میله، شمش و سکه همگی برای محصول شمش نقره در بازار ایران به کار می‌رود. معمولا شمش‌های نقره موجود در ایران از نوع شمش نقره 1، 10 و 100 اونسی است.

تکنیک‌های خرید شمش نقره در بازار

هنگام تصمیم‌گیری برای خرید نوع شمش، باید عوامل فیزیکی مهمی نظیر محتوای نقره، طرح، اندازه و شکل آن، علامت گذاری‌ها، وزن، خلوص، روش ساخت، برند کمپانی سازنده، گواهینامه‌های متعلقه، حق بیمه و مالیات فروش را در نظر بگیرید. در حال حاضر می‌توانید شمش نقره را هم به صورت حضوری و یا به صورت خرید آنلاین تهیه نمایید.

شمش نقره 105

فروشندگان آنلاین معتبر و دارای مجوز

فروشگاه‌های سکه یا شمش نقره به صورت محلی در نزدیکی شما هستند. کافه سیلور توصیه می‌کند که سکه‌های نقره، شمش نقره و حتی ساچمه نقره خود را از یک فروشنده معتبر خریداری کنید. یک فروشنده قابل اعتماد اطلاعات درست را به شما ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا در دام کلاهبرداران نیفتید و مهمتر از همه، محصولات با کیفیت بالا را به شما می‌فروشد.

به دنبال فروشندگانی باشید که حجم بالایی از انواع محصولات نقره مانند شمش نقره، ساچمه نقره، سکه‌ها و جواهرات را به صورت عمده به فروش می‌رسانند. در مقابل، یک فروشنده کوچک ممکن است انتخاب محصول محدودی داشته باشد یا نتواند یک سفارش خرید یا فروش بزرگ را تکمیل کند. از مزایای خرید آنلاین شمش نقره غافل نباشید زیرا این کار سریع و آسان است، می تواند در هر زمانی از روز انجام شود و به شما امکان می‌دهد به صورت لحظه‌ای قیمت بازار را زیر نظر داشته باشید و با توجه به قیمت‌های روز محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

بسیاری از فروشندگان آنلاین حتی پس از پرداخت هزینه حمل و نقل، ارزان‌تر از فروشگاه محلی شما هستند، زیرا هزینه سربار آنها به طور کلی بسیار پایین‌تر است. صرف نظر از نحوه پرداخت، به خاطر داشته باشید که فروشندگان آنلاین قبل از ارسال سفارش شما منتظر می‌مانند تا پرداخت شما تمام شود و در نهایت محصول مورد نظر مشتری را به همراه رسید و فاکتور امضادار همراه با کد ملی به شما ارائه می‌دهد.

اگر تازه‌کار هستید، چند فروشنده عمده فروش نقره را با هم مقایسه کنید. مطمئن شوید که کل هزینه را مقایسه کنید. کل هزینه ها شامل مواردی نظیر کارمزد، کارمزد کارت اعتباری و حمل و نقل و بیمه می شود. البته به خاطر داشته باشید که هزینه تنها عامل اصلی در هنگام خرید شمش نقره نیست بلکه عواملی نظیر سهولت سفارش، تحویل فوری، خدمات مشتری و سیاست‌های خرید را از جایی که خرید می‌کنید در نظر بگیرید.

تکنیک‌های خرید شمش نقره در بازار

در فروشگاه آنلاین عمده فروشی نقره کافه سیلور فروش عمده گردنبند نقره، تسبیح نقره و انواع شمش نقره با کیفیت برای تمامی مشتریان عزیز به همراه فاکتور رسمی امکان پذیر است.

blog.comments.leaveyourcomment
blog.comments.onlyregisteredusersleavecomments